Győri Könyvszalon programja: 2016. november 20. vasárnap - 3. nap programja

10:00

Cseke J. Szabolcs: Megtagadt nemlét
Beszélgetőtárs: Bakonyi István, József Attila-díjas irodalomtörténész, esszéíró
A bemutatón közreműködnek:
Kaiser László, a Hungarovox  Kiadó vezetője, költő, író, dramaturg
Olasz Valéria és P. Nagy Gabi előadóművészek
Helyszín: Kisfaludy Terem

10:00

Jobbágyi Gábor: 1956 és a megtorlás fekete könyve (Kairosz, 2016)
Beszélgetőtárs: Jobbágyi Zsolt
Helyszín: Pódiumszínpad

10:00

Terka-mesék - bábelőadás Németh Lucával (Móra Kiadó programja)
A bábelőadás után kézműveskedésre várjuk az ovisokat és a kisiskolásokat.
Helyszín: Mesekuckó

11:00

A rajzpályázat eredményhirdetése
Nagyszínpad

11:00

D. Horváth Gyöngyi: Prágai leporelló
Beszélgetőtárs: Wenczel Imre
Közreműködik a Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola vonósnégyese
(Felkészítő tanár: Baranyai István)
Helyszín: Kisfaludy Terem

11:00

Reisinger Attila: A Lajta menti forradalom (Magyar Napló Kiadó, 2016)
Beszélgetőtárs: Gülch Csaba
Helyszín: Pódiumszínpad

11:00

Egy, két... játék - Játékmesterek: Bálint Betty és Balla Ricsi
Helyszín: Mesekuckó

11:10

A Rézerdő lakói
Méhes Csaba és a Brass in the Five
Méhes Csaba (pantomim, comedy); Simai László (trombita); Monoki Attila (trombita);
Koppányi Béla (harsona); Soós Péter (kürt); Takács Tibor (tuba)
Helyszín: Nagyszínpad
Ingyenes belépőjeggyel látogatható

12:00

Szentirmai Mária: Veszteség /novellák/ (NapKút, 2016)
Beszélgetőtárs: Deák Andrea
Közreműködik: Nagy Sándor - gitár
Helyszín: Pódiumszínpad

12:00

Kerekítő bábos foglalkozás 0-5 éves korú gyerekeknek és szüleiknek
A foglalkozást vezeti: Töreky Zsuzsi
Helyszín: Mesekuckó

13:00

Boros Bálint: Életszülte igazmeséim
Beszélgetőtárs: Kungliné Baksa Zsuzsanna
Közreműködnek: Bári Olga, Müller-Boros Ágnes, ifj. Boros Bálint és Boros Tamás
Helyszín: Kisfaludy Terem

13:00

Somogyi Ferenc: Tigrislovaglás (Kairosz, 2015)
Beszélgetőtárs: Simonovics Attila
Helyszín: Pódiumszínpad

13:00

Közös éneklés a Belvárosi Betyárokkal
Helyszín: Mesekuckó

14:00

MAGYAR RADÍR
A Kisalföld napilap és a Tarandus Kiadó közös novellapályázatának eredményhirdetése
A programot 18 éven felüli nézőinknek ajánljuk!
Helyszín: Nagyszínpad

14:00

Ugrálóház
Interaktív GyerekRockKoncert, avagy zenés időutazás
Lackfi János gyermekverseire
Előadó: Sajtkukacz-zenekar
Vendégművész: Kárász Eszter (ének, ukulele)
A zenekar tagjai:  Benkő Zsolt  (gitár), Molnár György (akusztikus gitár, ének)
Helyszín: Kisfaludy Terem

14:00

Kaiser László: Elfáradt összes angyalunk (Hungarovox, 2016)
Beszélgetőtárs: Bakonyi István
Helyszín: Pódiumszínpad

14:00

Játszóház: - katicás, békás amőba játék - Társasjáték
Helyszín: Mesekuckó

15:00

Kepes András: Világkép  (Libri, 2016)
Beszélgetőtárs: Werner Krisztina
Helyszín: Nagyszínpad
Ingyenes belépőjeggyel látogatható

15:00

Embertan-erkölcstan sztori
Kétfülűek
A Pro Pannonia Kiadó két könyvének bemutatója
Vendég: Kamarás István író, az MTA doktora
Moderátor: Homor Tivadar tantárgypedagógus, tankönyvszerző
Helyszín: Kisfaludy Terem

15:00

Pörös Géza: Krzysztof Zanussi világa  (Kossuth Kiadó, 2016)
Beszélgetőtárs: Kucska Ferenc
Helyszín: Pódiumszínpad

15:00

Játszóház: - katicás, békás amőba játék - Társasjáték
Helyszín: Mesekuckó

16:00

Vendégünk Lőrincz L. László, azaz Leslie L. Lawrence
Beszélgetőtárs: Simon Róbert Balázs
Helyszín: Nagyszínpad

16:00

Templomok lázadása
Ötven éve a pódiumon: Dinnyés József
Közreműködik: Rósz György (gitár)
Helyszín: Kisfaludy Terem

16:00

Rakovszky Zsuzsa: Fortepan (Magvető, 2015)
Beszélgetőtárs: Kárpát Zsolt
Helyszín: Pódiumszínpad

16:00

Játszóház: Száll a madár ágról ágra - madárdísz készítése filcanyagból
Helyszín: Mesekuckó

17:00

Győry Domonkos: Profán (Pont, 2016)
Beszélgetőtárs: Ferenczi Tamás, Szávai Ilona
Helyszín: Kisfaludy Terem

17:00

Szentmártoni János: Szomjúság /regény/
Berta Zsolt: Recept /zónaregények/
Beszélgetőtárs: Bíró Gergely (Magyar Napló Kiadó)
Helyszín: Pódiumszínpad

17:00

Játszóház: Száll a madár ágról ágra - madárdísz készítése filcanyagból
Helyszín: Mesekuckó

18:00

Benkő László: Ilona
Zrínyi-trilógia 3. rész
Beszélgetőtárs: Horváth Ferenc
vendég: Győry Attila (Lazi Könyvkiadó)
Helyszín: Pódiumszínpad

19:00

Budapest Bár koncert
A Budapest Bár zenekar: Farkas Róbert (hegedű, gitár);  Farkas Mihály (cimbalom); Ökrös Károly (harmonika, zongora); Farkas Richárd ( bőgő); Kisvári Ferenc (dob)
Énekesek: Behumi Dóri, Frenk, Keleti András, Lovasi András, Mező Misi
Helyszín: Nagyszínpad
Belépőjegy: 2000 Ft

19:30

Kiss Judit Ágnes-Fűri Anna:
Vadon NŐ
világzenei kortárs sanzonest
Közreműködők:
Malek Andrea (ének); Fűri Anna (zongora, ének); Lakatos Róbert (brácsa, hegedű, ének)
Az előadást 18 éven felüli nézőinknek ajánljuk!
Ingyenes belépőjeggyel látogatható
Helyszín: Kisfaludy Terem

 

 

A PROGRAMVÁLTOZÁS JOGÁT FENNTARTJUK !